Pesničky z vrecka pre veselé decká!
Výchovno-motivačný koncert pre žiakov I. stupňa ZŠ.

Pesničky z vrecka pre veselé decká je nový detský program z našej tvorivej dielne, plný melodických pesničiek, ktoré vo svojich textoch majú deti utvrdiť v tom, že slušnosť sa oplatí, vzdelanie sa vyplatí a zlo už neplatí.

Veríme, že sa nám podarí silou slova a hudby nasmerovať deti k pozitívnym myšlienkam a pesničky za pomoci nášho hudobného vrecka vyčaria samé veselé decká.

Hlavným zámerom programu, z ktorého sme vychádzali pri jeho tvorbe, je snaha o vykresľovanie rovnakých etických tém, aké žiaci riešia so svojimi vyučujúcimi na hodinách v škole či doma s rodičmi, a ktoré dnes rozhodujú nielen o budúcnosti dieťaťa, ale zároveň o budúcnosti nás i celého sveta.

V programe účinkujúci postupne vyťahujú z pomyselného vrecka pesničky o slušnom správaní, vzájomnej úcte a pomoci v škole, na ulici, o zdravom životnom štýle, škodlivosti vysedávania pri bezduchých a agresívnych počítačových hrách a pri TV, ale aj o potrebe čítania ako základu slovnej zásoby a múdrosti.

Účinkujúci svojimi hereckými výkonmi na pódiu ešte znásobia účinnosť hovoreného slova, textov a hudby a navyše ich vtipné krátke scénky udržia deti v strehu a dobrej nálade.

Autor pesničiek Boris Lettrich využil pri ich komponovaní svoje dlhoročné skúsenosti z tvorby a účinkovania vo výchovných koncertoch pre najmenších žiakov - Pesničky z poličky, Farebný svet, Dobrá správa - zlo prehráva! a Na cestách či v byte, nástrahy sú skryté!, ktoré sa dodnes stretávajú s vynikajúcimi ohlasmi od žiakov a učiteľov na celom Slovensku. Bohaté skúsenosti čerpal aj z tvorby pre detskú skupinu Babucha, s ktorou vydal tri úspešné CD nosiče.

Dĺžka trvania programu je približne 60 minút.DSC_1497.jpgDSC_1386.jpgDSC_1409.jpgDSC_1450.jpgDSC_1472.JPGDSC_1482.jpg

referencie

Žiar nad Hronom Jilemnického 2 ZŠ
Mgr. Kristina Hola, zastupkyna pre I.st.
Osobne som sa zucastnila predstavenia pre ziakov I.stupna.Tema bola zvladnuta dobre, myslim, ze aj dlzka je veku primerana. Ucinkujuci spravili dobru naladu, deti sa naozaj nestihli nudit, bud si notili alebo tlieskali spolu s nimi. Aj vyvazenost hvoreneho slova a hudby bola dobre nastavena. Ucinkujuci deti zaujali a hravou formou, nenasilne im tie"nastrahy" naozaj priblizili.Detom sa predstavenie velmi pacilo. Taktiez ohlasy kolegov z II.stupna boli pozitivne.Prajeme vela dobrych napadov a tesime sa na dalsie zaujimave projekty od Vas.

Základná škola, Hlavné nám. 14, Dvory nad Žitavou
Mgr. Mária Králiková /riaditeľka/[skola@zshl14dvory.edu.sk]
Vaše predstavenie sa nám veľmi páčilo. Učitelia aj žiaci boli maximálne spokojní. Všetky Vaše predstavenia sú na vysokej profesionálnej úrovni, ktoré dokážu zaujať nielen žiakov, ale aj učiteľský kolektív. Dĺžka trvania ako aj , problematika drogovej prevencie bola primeraná veku žiakov. Účinkujúci zaujali deti hovoreným slovom, ale i hudbou, ktorou dokázali udržať ich pozornosť počas celého predstavenia. Celkový dojem z predstavenia bol pôsobivý a tešíme sa na Vaše ďalšie predstavenia.

REFERENCIE

Rezervácia po telefóne

Mgr. Dominika Lettrichová
mobil: 0915 849 265